Warsztaty, które mogą mieć charakter krótkich 3 godzinnych lub dłuższych weekendowych spotkań. Realizowane są w różnych formach (stacjonarnej w Pracowni, wyjazdowej lub online). Przedstawiam ogólną tematykę.
Zrozumienie swoich emocji jest kluczowe dla osiągnięcia lepszej równowagi psychicznej i emocjonalnej. Zapraszam na warsztat, podczas, którego uczymy się nazywać, rozumieć i rozpoznawać nasze emocje. Poznamy jak wyrażać je bez lęku, wstydu i poczucia winy. Przyjrzymy się temu, które emocje jest nam najtrudniej wyrażać i dlaczego. Zastanowimy się, dlaczego niektórych z nich wcale do siebie nie dopuszczamy. Przyjrzymy się temu co ukształtowało w nas taki a nie inny sposób wyrażania siebie i ekspresji swoich uczuć. Udział w warsztacie pozwoli nam na poszerzenie umiejętności wyrażania siebie i poprawy komunikacji z otoczeniem. Poszerzy naszą inteligencje emocjonalnym oraz pozwoli nam przezwyciężyć lęk związany z wyrażaniem uczuć zarówno wobec siebie jak i innych.
Warsztat odbywa się w wersji podstawowej i rozszerzonej. W podstawowej omawiamy kilka emocji i ch znaczenie dla nas w wersji rozszerzonej każdej z emocji bądź uczuciu poświęcony jest osobny warsztat ( m.in. radości, złości, smutkowi, wstydowi, lęku, niesmaku, zdziwienie, poczuciu winy, zazdrości).
Warsztat koedukacyjny, podczas, którego zajmujemy się rozumieniem czym jest złość, skąd się bierze i w jaki sposób konstruktywnie ją wyrażać. Uczymy się czym różni się zachowanie agresywne od naturalnej i zdrowej złości. Przyglądamy się temu kiedy złościmy się zamiast przyznać się do emocji, które kryją się pod nią np. smutku, lęku czy wstydu. Zastanowimy się w jaki sposób próbujemy ominąć złość, aby jej nie czuć i nie przyznawać się do niej. Zobaczymy w jaki sposób eskaluje, co ją pobudza, a co blokuje. Zrozumiemy, kiedy staje się krzywdząca dla nas, a kiedy dla naszego otoczenia. Nauczymy się, jak wyrażać złość w sposób konstruktywny, unikając agresji i szkodzenia relacjom.Dzięki warsztatom opanujesz swoje emocje i zwiększymy samoświadmości. I zdolności wyrażanie emocji a co przyczyni się do poprawy relacji osobistych i zawodowych.
Czy zdarzają się sytuacje w których trudno Ci powiedzieć NIE i odmówić komuś bez poczucia winy? A może zdarza Ci się przejmować odpowiedzialność za rzeczy, za które nie powinieneś? Zapraszam Cię na warsztat, podczas, którego uczymy się mówić NIE i stosować zachowania asertywne. Poznajemy, jak odmawiać w sposób stanowczy, ale nie agresywny oraz rozumieć własne potrzeby oraz granice psychiczne, fizyczne, duchowe. W czasie zajęć przyglądamy się temu jak nie narzucać swojej woli i oczekiwań bliskim i uczyć się akceptacji własnych wyborów i wyborów innych. Warsztat pomoże Ci w konstruktywny sposób zdefiniować swoje granice i nie rezygnować ich w sytuacjach trudnych. Dzięki warsztatom rozszerzysz swoje umiejętności troski o siebie oraz zrozumienia, kiedy to Ty ponosisz odpowiedzialność, a kiedy nie. Odzyskasz kontrolę nad swoim życiem i nauczysz się jak pozwalać innym na ich własne wybory, które nie zawsze są zgodne z twoimi oczekiwaniami.
Warsztat, który pozwoli nam przyjrzeć się relacji w której jesteśmy. Zobaczyć ile w niej zależy od nas a ile od naszego partnera. Poznamy co osłabia a co buduje siłę naszej wzajemnej więzi. Wspólnie zastanowimy się w jakiej fazie związku jesteśmy i jakie na tym etapie rozwoju są jego szanse a jakie zagrożenia.
W czasie zajęć nauczymy się rozpoznawać jakim językiem miłości posługujemy się my a jakim nasz partner.
Warsztat pomoże nam zrozumieć, co rozwija nas i naszą drugą połówkę, a co utrudnia nam i jej wzrost.
Będzie to też czas refleksji nad tym co zatrzymuje nas w danej relacji i dlaczego trudno nam odejść, kiedy czujemy się samotni i wypaleni. Spotkanie ma na celu odkryć, dlaczego tak trudno zmienić nam utrwalone sposoby radzenia sobie z trudnościami w związku.
Dowiemy się, jak akceptować swojego partnera takim, jakim jest.
Pamiętajcie, budowanie udanej relacji jest jak komponowanie pięknej symfonii. Kluczem jest zrozumienie siebie nawzajem, umiejętność wyrażania uczuć, i gotowość do nauki i wzajemnego wspierania się.
W związku tworzymy wspólną historię, bogatą w doświadczenia, wyzwania i wzrost. To dynamiczny proces, w którym każdy partner wpływa na rozwój drugiego, tworząc unikalną i piękną całość.
Warsztat przeznaczony dla rodziców, którzy planują powiększenie rodziny chcą mieć dziecko i dobrze się do tego przygotować. Dla osób, interesują się tematyką związaną z okresem prenatalnym, chcą zrozumieć jak okres bycia w brzuchu u mamy i okoliczności poczęcia wpływają na rozwój dziecka i kształtowanie się się więzi. Jest to również spotkanie dla osób, które już starają się o dziecko, ale z jakiś psychologicznych powodów napotykają na swojej drodze jakieś trudności. W czasie zajęć poruszamy aspekty związane z naszym życiem prenatalnym, naszymi doświadczeniami z bycia dzieckiem i przekazami jakie otrzymaliśmy od rodziców i wcześniejszych pokoleń na temat rodzicielstwa. Przyjrzymy się aspektom związanym z presją społeczną dotyczącą rodzicielstwa oraz naszym lekom związanym z decyzją o posiadaniu potomstwa. Warsztat, który może wskazać drogę dalszej eksploracji tematów związanych z okresem, kiedy sami byliśmy w brzuchu u mamy, ale też lęków związanych z presją społeczną jaka kładzie się teraz na rolę rodziców. To też czas na przyjrzenie się motywacji i oczekiwaniom jakie mamy wobec rodzicielstwa i spodziewanego potomstwa. jaką mamy w celu posiadania potomstwa.
Warsztat, podczas którego przyjrzymy się pojęciu traumy trensgeneracyjnej. Trauma transgeneracyjna to rodzaj traumy, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Może to obejmować niezdrowe wzorce rodzinne, niewyrażane emocje, a także przekazywanie konkretnych zachowań i przekonań. Choć nie zawsze jesteśmy świadomi tych przekazów, mogą one wpływać na nasze życie, relacje i samopoczucie. Podczas warsztatów wspólnie przyjrzymy się korzeniom traumy, jej wpływowi na nasze życie oraz odkryjemy sposoby na jej uzdrowienie. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć wzorce zachowań w swojej rodzinie, przerwać powtarzające się historię oraz odkryć jak raca nas traumą może przynieść uzdrowienia i pozwolić na budowane z zdrowszych relacji.
Warsztat, podczas którego przyjrzymy się roli ojca w życiu człowieka. Poznamy w jaki sposób jego zachowania i postawa wpłynął na nas nie tylko w czasie dzieciństwa, ale i podczas dorosłego życia. Jest to warsztat dla wszystkich, którzy poszukują zrozumienia wpływu ojcostwa na ich życia oraz zrozumieć jak brak relacji z ojcem wpływa na nasze życie. Będzie to też okna dla wszystkich mężczyzn do świadomego przygotowania się do ojcostwa. W zacznie zajęć zrozumiemy jak tata wpłynął na nasze decyzje, wybory i nasza motywacje. Dostrzeżesz czym różni się rola ojca od roli matki i że każdy z nich jest odpowiedzialny za to jacy jesteśmy dziś. Warsztat zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn poszukujących prawdy o ojcach.
Mama...
Osoba, bez której nie byłoby nas tutaj.
Dlatego właśnie ona budzi tyle emocji, oczekiwań i tęsknot.
Zapraszam do udziału w zajęciach wszystkie osoby, które poszukują zrozumienia dla roli Matki w
ich życiu, wszystkich, którzy chcą świadomie kształtować relacje z mamą.
Podczas warsztatów odkryjemy czym różni rola mamy od roli ojca i jakie ma to dla nas znaczenie.
Sprawdzimy czy w dorosłym życiu nadal czekamy na jej aprobatę, uznanie i boimy się ją zawieźć.
Zobaczymy czy nasza relacja z mamą ma wpływ na obecnie podejmowane przez nas dezycję i
jakość naszego dorosłego życia.
Zastanowimy się czy to możliwe, aby jedna kobieta była w stanie spełnić wszystkie nasze
wymagania. Zastanowimy się nad tym, co to znaczy wystarczająco dobra matka i ile jest w nas
złości na to, że nie istnieje matka idealna.
Warsztat pozwoli nam odkryć, jak budować zdrowe relacje z naszą mamą .
Warsztat, podczas którego przyjrzymy się pojęciu traumy trensgeneracyjnej.
Trauma transgeneracyjna to rodzaj traumy, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Może
to obejmować niezdrowe wzorce rodzinne, niewyrażane emocje, a także przekazywanie
konkretnych zachowań i przekonań. Choć nie zawsze jesteśmy świadomi tych przekazów, mogą
one wpływać na nasze życie, relacje i samopoczucie.
Podczas warsztatów wspólnie przyjrzymy się korzeniom traumy, jej wpływowi na nasze życie oraz
odkryjemy sposoby na jej uzdrowienie.
Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć wzorce zachowań w swojej
rodzinie, przerwać powtarzające się historię oraz odkryć jak raca nas traumą może przynieść
uzdrowienia i pozwolić na budowane z zdrowszych relacji.
Każdy z nas niesie w sobie ból, który trudno ukoić. Bywają rany, które są widoczne dla oczu, których nie da się ukryć i te skrywane, których nie da się zobaczyć bez dogłębnego poznania człowieka. Każda blizna ma znaczenie. Opowiada o jakiejś historii, która zostawiała namacalny ślad po sobie. Wielu z nas nigdy nie mogło pozwolić sobie na przeżycie tego, co wydarzyło się, kiedy postawała rana. Nie było na to czasu, warunków, przestrzeni. A każde z tych doświadczeń bez wątpienia wymaga uszanowania, ukochania, zaopiekowania. Zapraszam Was do udziału w warsztacie, podczas którego będziemy z należytym szacunkiem otulać miłością każde zranienie. Będziemy to robić nie tylko sami ale też w grupie, bo to, co często charakteryzuje ranę i potęguje traumę to to, że inni nas wtedy zawieli, nie utulili właściwie lub na czas. Spotkanie pozwoli zaakceptować sytuację, która się wydarzyła i porzucić ciężar jaki niesie ze sobą dźwiganie bólu. Pomoże odzyskać utraconą część siebie, która została w przeszłości w momencie powstawania traumy.
Temat śmierci dotyczy każdego z nas. I chodzić to naturalny stan w życiu każdego człowieka to jednak nadal trudno nam się o nim rozmawia. NIe zawsze wiemy co powiedzieć. Jak się zachować. Zarówno osoby, które przeżywają żałobę jak ich otoczenie uczą się nowej sytuacji. Uczą się przeżywać smutek, ból, tęsknotę. To proces. Proces, który ma swoją dynamikę, pewne fazy, pewne reakcje. Warto je znać i rozumieć. Żeby móc pomóc zarówno sobie jak i swoim cierpiącym bliskim. Dlatego, że ten temat jest tak uniwersalny utarło się wokół niego wiele mitów, które warto obalić, by nie powielać krzywdzących słów, raniących sytuacji. Podczas spotkania skupiamy się także na na żałobie rozumianej jako strata. Strata, która wiąże się nie tylko ze śmiercią ale i stratą, zdrowia, pracy, marzeń, pozycji. Dzięki spotkaniu oprócz wiedzy, zyskacie więcej spokoju w tym jak należy się zachować kiedy odchodzi ktoś bliski lub jest w żałobie. Zrozumiecie jak z miłością towarzyszyć osobie, która straciła kogoś bliskiego. Dowiecie się jakie sygnały powinny niepokoić i sugerować, że żałoba przybiera formę patologiczną i trzeba udać się do specjalisty.
Rozstania zazwyczaj są bardzo trudne. Bywają rozstania nagłe lub burzliwe, spowodowane śmiercią, wypadkiem, chorobą, ale też związane ze zdradą, uzależnieniem, przemocą. Zdarzają się też takie relacje, które wypalają się powoli a ludzie są na tyle dojrzali, że rozstają się w zgodzie. Są też takie rozstania na które „nigdy” nie jesteśmy gotowi. Mijają lata a my nie umiemy sobie poradzić z tym, że relacja się skończyła, że nie ma koło nas kogoś kogo kochamy. Bez względu na to w jakiej relacji byliśmy, warto przyjrzeć się temu, co ona nam dała i dlaczego się pojawiła się w naszym życiu. Warto zrozumieć dlaczego zakończyła właśnie w tym momencie i co jest nam trudno pozostawić i opłakać. Bez czego tak trudno nam żyć. Warsztat pozwoli nam podsumować stary związek, opłakać go, zabrać z niego to co piękne i budujące za nim wejdziemy w coś nowego. W czasie spotkanie będziemy mogli uwolnić i wyraził emocje, które są głęboko skrywane a, których nasze otoczenie mogłoby nie zrozumieć. Zakończenie pewnego etapu życia, pozwoli nam otworzyć się na nowych ludzi i rozpocznie nowy rozdział naszego życia. W spokoju ciała i bez oglądani się za siebie.
Warsztat koedukacyjny, podczas, którego zajmujemy się rozumieniem w jaki sposób to co działo się z nami w okresie prenatalnym, czyli wtedy, kiedy byliśmy w brzuchu u mamy, wpływa na nas dzisiaj. Jakie to ma znaczenie dla naszego poczucia sprawczości, pewności siebie, zaczynania, podejścia do egzaminów, pracy.
Przyjrzymy się też temu jaki wzór pierwotnego przywiązania i relacji został
zapoczątkowany w tamtym okresie a trwa w nas do dzisiaj.
Zastanowimy się jak przebieg ciąży wpłynął na nasze poczucie akceptacji siebie i innych,
oraz na naszą pewność siebie. Jak wzmocnił w nas poczucie miłości i ufności lub
przeciwnie zapoczątkował lęk przed odrzuceniem i poczucie bycia nieważnym.
Zobaczmy jakie znaczenie ma dla naszych związków z ludźmi i relacji partnerskich jakie
obecnie budujemy.
Warsztat koedukacyjny, podczas, którego będziemy pracować nad uczuciami wstydu i
poczucia winy.
Zajmujemy się rozróżnieniem toksycznego wstydu, który blokuje naszą ekspresję,
powoduje, że się wycofujemy się z życia i boimy się sięgnąć po to, czego pragniemy od
wstydu, który jest nam w życiu bardzo potrzebny, chroni nasze granic i motywuje do
powiedzenia stop osobom, które je przekraczają.
W czasie spotkanie będziemy także uczyć się w jaki sposób radzić sobie z uporczywym
poczuciem winy. Zastanowimy się skąd ono się bierze i czy jest adekwatne do naszego
przewinienia.
Zobaczymy także czy to, co odbieramy jako naszą winę faktycznie nią jest, czy to nasz
wewnętrzny krytyk błędnie rozpoznaje daną sytuacje jako naszą winę i odpowiedzialność a
faktycznie jej nie ponosimy.
Warsztat, podczas którego będziemy spotykać się z różnymi obliczami samotności.
Samotnością w związku, samotnością spowodowaną brakiem ukochanej osoby, samotnością
jaką niesiemy w sobie, często przez całe życie z powodu z braku miłości, uznania i
wysłuchania w dzieciństwie.
Będziemy szukać odpowiedzi jak oswajać naszą samotność, co zrobić aby nie była ona taka
uporczywa i bolesna.
Zastanowimy się, dlaczego pojawiła się w naszym życiu i jakie płyną z niej korzyści a jakie
trudności i obawy w nas generuje.
Będziemy przyglądać się temu, dlaczego nie nawiązujemy relacji z innymi ludźmi i na ile
ile ich brak jest spowodowany naszą postawą wobec ludzi, siebie i świata a na ile złymi
doświadczeniami związanymi z relacją z drugim człowiekiem.
A może po porostu jest chwilowym etapem w naszym życiu, który jest potrzeby do
lepszego zrozumienia siebie.
Warsztat w czasie którego będziemy spotykać się z różnymi odsłonami zazdrości i
rywalizacji.
Przyjrzymy się zazdrości jaka występuje w miłosnej parze, w relacji rodzicielskie, w relacji
pomiędzy rodzeństwem, w relacjach zawodowych, towarzyskich.
Bo zazdrość, to bardzo uniwersalne uczucie o którym mało się mówi a które potrafi
wyrządzić wielką krzywdę. Zobaczymy w jaki sposób zazdrość rozwijała się w naszej
kulturze, czemu ona służy jakie są jej dobre i mroczne strony.
Odpowiemy sobie również na pytanie jaka jest różnica miedzy zazdrością a zawiścią i kiedy
zazdrość może stać się niszczycielską obsesją a kiedy motywacją do działania.
zajęcia odbywają się jako regularna grupa długoterminowa oraz pojedyncze warsztaty dotyczące tematyki rozpoznawania i wyrażania emocji, stawiania granic, doceniania siebie, pracy nad pokonaniem wewnętrznego krytyka, wzmocnieniem samooceny, poprawą interakcji społecznych.
Zajęcia prowadzone są przez psychoterapeutkę, która czuwa nad częścią psychologiczną warsztatu i profesjonalną wokalistkę czuwa nad warstwą muzyczną i techniczną zajęć. Marta rozwija w uczestnikach techniki poprawnego śpiewu, oddechu oraz przenosi nas w świat dawny pieśni.
Podczas zajęć nauczymy się dostrzegać i nazywać nasze emocje łącząc je ze śpiewem, tańcem i ruchem.
Rozpoznamy nasze spięcia w ciele. Sprawdzimy gdzie tworzymy dźwięki i co wpływa na nasze zaciśnięte gardło.
Podczas swobodnych improwizacji, powrotu do pieśni słowiańskich i ludowych damy upust naszym skrywanym głęboko dźwiękom i poczujemy ogrom wolności i swobody. Uzdrowimy nasze spięte ciała i wyrazimy tłumione głęboko emocje.
Śpiewanie ma leczący wpływ na nasz układ nerwy i oddechowy. Poprawia nastrój i pozwala poczuć to, na co na codzień nie mamy przestrzeni. Muzyka porusza wibracje w naszym ciele i pozwala na głębsze poznanie i wrażenie siebie.
W czasie spotkania nauczymy się poprawienie oddychać, krzyczeć i wzruszać, jeśli tylko tego potrzebujemy. Przestaniemy kojarzyć śpiew tylko z pełnymi wstydu i lęku lekcjami muzyki. Odzyskamy radość jaką daje nam usłyszenie siebie i swojego głosu.
Praca z głosem pozwoli nam lepiej i pewniej wyrażać siebie. Być bardziej słyszalnym w grupie i łatwiej stawiać granicę innym.
Warsztat, podczas, którego muzyka i psychologia łączą się we wspólną całość i odkrywają nową
energię potrzebną do konstruktywnego stawiania granic i wyrażania tego co czujemy?
W czasie spotkań zastanowimy się czy nasz głos potrafi:
Warsztat, podczas, którego muzyka i śpiew przenikają się razem z emocjami i naszą wewnętrzną wrażliwością. Każdy z nas ma w sobie wiele uczuć ale nie każdy z nas ma z nimi dobry kontakt i nie wszyscy potrafią o nich mówić i je wyrażać. Bywa, że trudno nam rozóznić nasze emocje, mylimy je lub kompletnie nie łączymy ich z tym co dzieje się w naszych ciałach kiedy je przeżywamy. Połączenie śpiewu i psychologii pomaga lepiej rozumieć to, co czujemy i wyrażać to zarówno ciałem jak i swoim głosem. W czasie spotkania nauczycie się pewnej wyrażać siebie. Zniwelujecie stres, wstyd i nauczcie się bardziej ekspresyjnie wyrażać siebie i przeżywać swoje emocje. Będziemy się bawić, odkrywać, poznawać, nazywać a przede wszystkim czuć i przeżywać.